Odtwarzacz audio Czytak, czyli „Coś” na prezent dla bliskich
Szukasz czegoś na prezent dla bliskiej osoby?
I nie chodzi Ci o futrzane kapcie, ciepłe skarpety, kremy na dzień i noc, suplementy diety?
W dodatku prezent z zakresu nowoczesnych technologii też nie jest pożądany?
Och, może nie być prosto.
Przeglądając listę rankingową rzeczy kupowanych na prezenty, na jej szczycie, prócz kosmetyków, słodyczy i podarków z grupy wyrobów skarpetopodobnych, znajdziesz książki.
No właśnie… Książki, Książki, książki…
Ponoć przy odpowiednim ich wyborze to prezent odpowiedni prawie dla każdego.
A co, gdy obdarowywany jest miłośnikiem literatury, ale czasu lub siły na siedzenie z książką w ręce nie ma, a może z powodu gorszego wzroku, książki nie przeczyta?
Jest problem, jest rozwiązanie
Obecnie książki w klasycznej postaci konkurują na rynku z e-bookami i audiobookami.
Audiobooki, czyli znane od lat książki mówione, przygotowane w wersji do odsłuchania, początkowo nagrywane były z myślą o osobach niewidomych oraz dzieciach.
Od tego czasu słuchanie audiobooków spowszedniało i obecnie coraz powszechniejsze audiobooki uszczęśliwiają coraz większą populację amatorów literatury.
Audiobook i co dalej?
Zdobycie audioboków w dzisiejszych czasach problemem nie jest.
Książki mówione na płycie CD lub w formacie plików MP3 możesz kupić w wielu księgarniach, pobrać w Internecie, niekiedy nieodpłatnie.
Dostatkowi książek towarzyszy bogactwo urządzeń, na których można je odtworzyć.
Gro z osób, które zechcesz uszczęśliwić audiobookowym podarkiem, posiada już urządzenia, takie jak smartfon, tablet, odtwarzacz multimedialny, które wśród wielu funkcji mają także możliwość odtwarzania książek mówionych.
Mimo to nie każdy posiadacz takich wielofunkcyjnych urządzeń używa ich przy odsłuchiwaniu audiobooków.
Niektórzy oszczędzają smartfonową baterię, dla innych niedogodnością jest siedzenie przy laptopie, a dla części osób trudność stanowi ich obsługa.
Są też i tacy, którzy żadnego urządzenia przydatnego do odtworzenia audiobooków jeszcze nie posiadają.
Czas na wybór odtwarzacza audio
Brak odtwarzacza książek nagranych w formacie MP3 albo niewygoda i nieradzenie sobie z obsługą urządzeń już posiadanych, mogą podsunąć pomysł na kolejny prezent. Pomysł jest, ale póki co tylko w zarysie. Trzeba jeszcze wybrać konkretne urządzenie.
Dobrze byłoby, gdyby wybrany prezent zdołał usatysfakcjonować zarówno kupującego, jak i obdarowywanego?
Oglądając odtwarzacze audio uwzględnij więc potrzeby oraz możliwości jego przyszłego użytkownika.
Jaki prezent dla babci, dziadka?
Frustrujące może okazać się wybieranie odtwarzacza MP3 dla bliskich, którzy borykają się z mniejszą sprawnością fizyczną, niedostatkami w zakresie zmysłu wzroku lub słuchu, w tym choćby seniorów rodu. Okazuje się bowiem, że to co dla większości ludzi jest przedmiotem pożądania, że to co super nowoczesne, super trendy, dla tych osób takim być nie musi i mimo wysiłków, nie będzie.
Nie rezygnuj. Pobudź wyobraźnie, wykaż więcej zaangażowania, dopytaj, a dzięki odpowiednio dobranemu odtwarzaczowi książek mówionych nie będziesz musiał rezygnować z zakupu audiobooków dla tych osób.
Im mniej tym więcej, im prościej tym lepiej
Dowiedziałeś się, że osoba, którą zamierzasz obdarować, czuje niechęć do skomplikowanych urządzeń, gubi się obsługując sprzęty o szerokim wachlarzu możliwości?
Rozglądaj się za odtwarzaczem prostym w użytkowaniu, który nie zniechęci jej wielością funkcji. Przyjaznym okiem spójrz na urządzenia mniej zaawansowane technicznie, dla Ciebie może mniej atrakcyjne, za to od osoby obdarowywanej niewymagające wielkiego wysiłku przy spamiętywaniu informacji z instrukcji obsługi. Łatwość posługiwania się odtwarzaczem będzie bowiem warunkiem bezproblemowego, samodzielnego korzystania przez nią z odtwarzacza audiobooków, a czasami nawet korzystania z niego w ogóle.
Zobacz tutaj bardzo prosty w obsłudze odtwarzacz mp3 Czytak
Obdarowywanej seniorce marzy się przemieszczanie się z wypełnionym audiobookami i muzyką odtwarzaczem audio, zarówno z pokoju do kuchni, jak i zabranie ich z sobą do sanatorium, na wycieczkę itp.? Spełnij to marzenie – rozglądaj się za przenośnym odtwarzaczem audiobooków, który po naładowaniu pozwoli na słuchanie książek mówionych przez kilkanaście, kilkadziesiąt godzin.
Zobacz tutaj przenośny odtwarzacz mp3 Czytak
Ustaliłeś, że seniorce rodu, która gorzej widzi, zależy na samodzielnym obsługiwaniu odtwarzacza książek mówionych?
Szukaj odtwarzacza z dużym wyświetlaczem.
Duży wyświetlacz nie pomaga? Nawet w okularach problemem jest dojrzenie informacji na nim wyświetlanych? Szukaj więc urządzenia nie przywiązując uwagi do wyświetlacza, może go w ogóle nie być. Za to sprawdzaj możliwości sprawnej bezwzrokowej obsługi odtwarzacza, którą zapewniają np. duże, dobrze wyczuwalne przyciski.
Dopytuj o udźwiękowienie kupowanego odtwarzacza audio i to w maksymalnym możliwym zakresie.
Wypowiadanie komend w języku polskim, głosowe potwierdzanie wykonanych czynności pozwoli, nawet bez angażowania wzroku, sprawować samodzielną kontrolę nad urządzeniem.
Zobacz tutaj udźwiękowiony odtwarzacz audio Czytak z dużymi, dobrze wyczuwalnymi przyciskami.
Masz wrażenie, że obdarowywana osoba gorzej słyszy?
Zapewne nie mylisz się. Problemy ze słuchem dotykają bowiem coraz większego grona osób, a po 70 roku życia niedosłuch lub inne zaburzenia słuchu dotyczą już nawet połowy populacji.
Początkowo osoby starsze nie słyszą dźwięków o wyższej częstotliwości. Wówczas pomocne może być korzystanie ze słuchawek podłączonych do odtwarzacza.
Rozwiązanie takie jednak nie każdego satysfakcjonuje. Słuchawek nie akceptuje wiele osób, z powodu odczuwanego w czasie ich używania dyskomfortu.
Alternatywą jest korzystanie z dużego głośnika zewnętrznego, który zapewnia dobre i głośne brzmienie niższych tonów. Głośnik taki nie jest jednak standardowym wyposażeniem wszystkich przenośnych odtwarzaczy MP3, a warto, aby Twój podarek go miał.
Zwróć więc uwagę, czy kupowany odtwarzacz audio zewnętrzny głośnik posiada.
Zobacz tutaj odtwarzacz audio Czytak z zewnętrznym głośnikiem
Zauważasz, że powodem nieradzenia sobie z nowoczesnymi wielofunkcyjnymi urządzeniami, jest np.: spowolnienie ruchowe, zubożenie ruchów, trudności z ich wykonywaniem, sztywność mięśniowa, drżenie, zaburzenia czucia?
W tych przypadkach dla wygody samodzielnego użytkowania odtwarzacza audiobooków istotna jest rezygnacja z miniaturyzacji urządzeń i ich elementów.
I tu znów pożądany będzie odtwarzacz z dużymi klawiszami, niewskazany zaś z elementami dotykowymi reagującymi na niekontrolowane, niezamierzone gesty.
Takie odtwarzacze audio docenią osoby w każdym wieku zmagające się z wyżej wymienionymi problemami, które powstały na skutek np. urazów lub chorób neurologicznych, jak choćby udar czy stwardnienie rozsiane.
Zobacz tutaj odtwarzacz audio Czytak z dużymi klawiszami oraz bez elementów dotykowych
Już wiesz czego szukasz i oglądasz tę stronę?
To znaczy, że znalazłeś na niej odtwarzacz audiobooków, którego potrzebujesz.
Cieszymy się wraz z Tobą 🙂
Sprawdź pozostałe informacje dotyczące Czytaka – odtwarzacza audio, kup Czytaka i razem z bliskimi słuchaj na nim książek mówionych.
Kup tutaj Czytak – przyjazny odtwarzacz książek mówionych