Skip to main content

DUŻE, FIZYCZNE, DOBRZE WYCZUWALNE PRZYCISKI ODTWARZACZA AUDIOBOOKÓW CZYTAK 4 PRZYDATNE OSOBOM Z DYSFUNKCJAMI WZROKU ORAZ SENIOROM

Producenci urządzeń, w tym także takich, które odtwarzają książki w wersji audio, rezygnują z klasycznych, fizycznych przycisków, stawiają na rozbudowaną funkcjonalność i dotykowe ekrany.
Urządzenia z dużym wyświetlaczem i wirtualnymi klawiszami pozwalają mniejszym nakładem kosztów i pracy uzyskiwać pożądany wygląd oraz zwiększać ilość oferowanych funkcjonalności. Częste Zmiany wizualne, dodawanie nowych funkcji, ich optymalizacja wpływają na ich atrakcyjność, podbijają sprzedaż, zyskują uznanie większości odbiorców – słuchaczy audiobooków. Większości, nie wszystkich.

Dla kogo tradycyjne klawiatury i duże, klasyczne klawisze?

Dla osób, które nie czują się pewnie w świecie nowych technologii, dla których frustrujące, wymagające i męczące jest korzystanie z dotykowego  ekranu, wciąż najlepszym rozwiązaniem może być przenośny odtwarzacz audiobooków z tradycyjnymi klawiszami taki jak Czytak 4.
Więcej o Czytaku 4 – prostym w obsłudze odtwarzaczu audiobooków z dużą klawiaturą i fizycznymi, dobrze pod palcami wyczuwalnymi przyciskami dowiesz się tutaj:
https://czytak.com.pl/czytak4/
Za wygodnymi analogowymi klawiaturami tęsknią ci, którym klasyczne klawisze mogłyby pomóc w bardziej intuicyjnej obsłudze, ułatwić skuteczne posługiwanie się odtwarzaczem audio, m.in.:
• osoby ze słabym wzrokiem oraz niewidome,
• mniej sprawne manualnie, z ograniczeniami ruchowymi oraz
• osoby mające trudności z korzystaniem z urządzeń elektronicznych, np. określające się jako „nietechniczne” lub osoby starsze.

Gdy brak dużych, wypukłych przycisków staje się przeszkodą w korzystaniu z odtwarzacza audiobooków

Będący w mniejszości miłośnicy audiobooków, którzy  preferują klasyczne klawiatury z dużymi i dobrze wyczuwalnymi pod palcami klawiszami, w świecie, w którym dominują nowoczesne odtwarzacze bez fizycznych klawiatur, łatwo nie mają.
Niektórzy biedzą się nad posiadanymi urządzeniami z wieloma funkcjami i wirtualnymi przyciskami, inni poddają się i rezygnują z przyjemności poznawania książek mówionych, bywa, iż tym samym, literatury w ogóle.
Ale są też tacy, którzy poszukują i znajdują Czytaka 4 – prosty w obsłudze odtwarzacz audiobooków z łatwymi do naciśnięcia, dużymi, fizycznymi przyciskami, i… ułatwiają sobie życie.
Więcej o Czytaku 4 – udźwiękowionym, przenośnym odtwarzaczu audiobooków z fizyczną klawiaturą i dużymi, wygodnymi, klasycznymi przyciskami dowiecie się tutaj:
https://czytak.com.pl/czytak4/

Co osobom mniej sprawnym manualnie, słabowidzącym oraz seniorom dają duże, wypukłe, dobrze pod palcami wyczuwalne przyciski odtwarzacza audiobooków Czytak 4?

Gdy wzrok nie dopisuje lub sprawność ruchowa zawodzi, a precyzja i szybkość gestów staje się problemem, gdy obniżają się funkcje poznawcze lub pamięć już „nie ta”, warto poszukiwać jak najmniej skomplikowanych i wymagających rozwiązań. Dotyczy to również wyboru urządzenia służącego do słuchania audiobooków.
Szansę samodzielnego, łatwego i skutecznego obsługiwania daje prosty odtwarzacz audio Czytak 4, którego jednym z atutów są, rzadko dziś spotykane w przenośnych odtwarzaczach, duże,wygodne, klasyczne klawisze.
Jego nietypowe na dzisiejsze czasy przyciski, dzięki swojej dużej, wypukłej powierzchni, kształtom, oznaczeniom, wyższym obrzeżom, są Nie tylko dobrze widoczne, ale też wyczuwalne dotykiem.
Więcej o kształtach, kolorach i oznaczeniach klawiszy odtwarzacza audiobooków Czytak 4 czytaj tutaj.

  • Dzięki temu użytkownicy Czytaka 4 łatwo lokalizują i rozpoznają czytakowe klawisze.
  • Trafienie palcem w konkretne miejsce Na tradycyjnej klawiaturze Czytaka 4 nie wymaga wielkiej precyzji ruchów i zabiera im mniej czasu niż dotarcie do odpowiedniego menu i naciśnięcie przycisku na ekranie dotykowym.
  • Korzystanie z fizycznych klawiszy daje mniej „fałszywych dotknięć”, jest skuteczniejsze.
  • Dzięki dużym i łatwo pod palcami wyczuwalnym przyciskom użytkownicy mniej uwagi muszą poświęcić obsłudze urządzenia, która nie wymaga kontroli wzrokowej. Mogą korzystać z odtwarzacza bez spoglądania na klawiaturę, skupiać się na słuchaniu książek Przy minimalnym zaangażowaniu w jego obsługę.
  • Urządzenia odtwarzające cyfrowe audiobooki, które mają solidną konstrukcję bez szklanych elementów, duże, klasyczne klawisze, takie jak Czytak 4, bywają trwalsze i mniej podatne na zużycie niż wyposażone w wirtualne przyciski. Ich analogowe klawiatury są zazwyczaj bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż ich dotykowe odpowiedniki.

Daj bliskim szansę na słuchanie książek, pomóż im zaopatrzyć się w odtwarzacz audiobooków Czytak 4

Być może osoba z Twojego otoczenia, która nie czyta lub nie słucha książek, nie robi tego z wyboru, a z konieczności. Być może posiadanie Czytaka 4 i korzystanie z niego umożliwiłoby albo ułatwiło jej samodzielne odtwarzanie książek mówionych.
Jeśli tak, przekaż jej informacje o tym prostym w obsłudze czytniku audiobooków z fizyczną klawiaturą i dużymi przyciskami.
Jeśli jest to bliska Ci osoba, której pragniesz ułatwić, uprzyjemnić, uatrakcyjnić życie, pomóż jej zaopatrzyć się w Czytaka 4.
Odtwarzacz audiobooków CZYTAK 4 zakupicie:
•  w sklepie na stronie internetowej Czytaka
CZYTAK 4 – klawiatura tylko z cyframi
https://sklep.czytak.com.pl/czytak4
CZYTAK 4 – klawiatura z piktogramami i cyframi
https://sklep.czytak.com.pl/pl/p/CZYTAK-4-klawiatura-z-piktogramami-i-cyframi/83
lub
• za pośrednictwem infolinii Czytaka
tel.: 22 55 909 55 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00)
Serdecznie zapraszamy i życzymy dobrych chwil z Czytakiem i cyfrowymi książkami mówionymi.🥰