Skip to main content

Producenci urządzeń, w tym także takich, które odtwarzają książki w wersji audio, rezygnują z klasycznych, fizycznych przycisków, stawiają na rozbudowaną funkcjonalność i dotykowe ekrany.
Urządzenia z dużym wyświetlaczem i wirtualnymi klawiszami pozwalają mniejszym nakładem kosztów i pracy uzyskiwać pożądany wygląd oraz zwiększać ilość oferowanych funkcjonalności. Częste Zmiany wizualne, dodawanie nowych funkcji, ich optymalizacja wpływają na ich atrakcyjność, podbijają sprzedaż, zyskują uznanie większości odbiorców – słuchaczy audiobooków. Większości, nie wszystkich.

Dla kogo tradycyjne klawiatury i duże klawisze?

Dla osób, które nie czują się pewnie w świecie nowych technologii, dla których frustrujące, wymagające i męczące jest korzystanie z dotykowego  ekranu, wciąż najlepszym rozwiązaniem może być urządzenie z tradycyjnymi, dużymi  klawiszami takie jak odtwarzacz audiobooków Czytak 4.
Więcej o Czytaku 4 – prostym w obsłudze odtwarzaczu audiobooków z dużą klawiaturą i fizycznymi, wygodnymi, dobrze pod palcami wyczuwalnymi przyciskami dowiesz się tutaj:
Za wygodnymi analogowymi klawiaturami tęsknią ci, którym klasyczne klawisze mogłyby pomóc w bardziej intuicyjnej obsłudze, ułatwić skuteczne posługiwanie się odtwarzaczem audio, m.in.:
• osoby ze słabym wzrokiem oraz niewidome,
• mniej sprawne manualnie, z ograniczeniami ruchowymi oraz
• osoby mające trudności z korzystaniem z urządzeń elektronicznych, np. określające się jako „nietechniczne” lub osoby starsze.

Gdy brak dużych, wypukłych przycisków staje się przeszkodą w korzystaniu z odtwarzacza audiobooków

Będący w mniejszości miłośnicy audiobooków, którzy preferują klasyczne klawiatury z dużymi i dobrze wyczuwalnymi pod palcami klawiszami, w świecie, w którym dominują nowoczesne odtwarzacze bez fizycznych klawiatur, łatwo nie mają.
Niektórzy biedzą się nad posiadanymi urządzeniami z wieloma funkcjami i wirtualnymi przyciskami, inni poddają się i rezygnują z przyjemności poznawania książek mówionych, bywa, iż tym samym, literatury w ogóle.
Ale są też tacy, którzy poszukują i znajdują Czytaka 4 – prosty w obsłudze odtwarzacz audiobooków z fizycznymi, łatwymi do naciśnięcia, dużymi przyciskami, i… ułatwiają sobie życie.

Co dają duże, wypukłe, dobrze pod palcami wyczuwalne przyciski odtwarzacza audiobooków Czytak 4?

Gdy wzrok nie dopisuje lub sprawność ruchowa zawodzi, a precyzja i szybkość gestów staje się problemem, gdy obniżają się funkcje poznawcze lub pamięć już „nie ta”, warto poszukiwać jak najmniej skomplikowanych i wymagających rozwiązań. Dotyczy to również wyboru urządzenia służącego do słuchania audiobooków.
Szansę samodzielnego, łatwego i skutecznego obsługiwania daje prosty odtwarzacz audio Czytak 4, którego jednym z atutów są, rzadko dziś spotykane w przenośnych odtwarzaczach, duże, wygodne, klasyczne klawisze.
Nietypowe na dzisiejsze czasy przyciski Czytaka 4, dzięki swojej dużej, wypukłej powierzchni, kształtom, oznaczeniom, wyższym obrzeżom, są Nie tylko dobrze widoczne, ale też wyczuwalne dotykiem.
Więcej o kształtach, kolorach i oznaczeniach klawiszy odtwarzacza audiobooków Czytak 4

czytaj tutaj.

  • Dzięki temu użytkownicy Czytaka 4 łatwo lokalizują i rozpoznają (także bezwzrokowo) czytakowe przyciski.
  • Trafienie palcem w konkretne miejsce Na tradycyjnej klawiaturze Czytaka 4 nie wymaga od nich wielkiej precyzji ruchów i zabiera mniej czasu niż dotarcie do odpowiedniego menu i naciśnięcie przycisku na ekranie dotykowym.
  • Korzystanie z klawiszy fizycznej klawiatury daje mniej „fałszywych dotknięć”, jest skuteczniejsze.
  • Dzięki łatwo wyczuwalnym pod palcami dużym przyciskom użytkownicy mniej uwagi muszą poświęcić obsłudze urządzenia, która nie wymaga kontroli wzrokowej. Mogą korzystać z odtwarzacza bez spoglądania na klawiaturę, skupiać się na słuchaniu książek Przy minimalnym zaangażowaniu w jego obsługę.
  • Urządzenia do słuchania cyfrowych audiobooków, które mają solidną konstrukcję bez szklanych elementów, duże, klasyczne klawisze, takie jak Czytak 4, bywają trwalsze i mniej podatne na zużycie niż wyposażone w wirtualne przyciski. Ich analogowe klawiatury są zazwyczaj bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż ich dotykowe odpowiedniki.

Daj bliskim szansę na słuchanie książek, pomóż im zaopatrzyć się w odtwarzacz audiobooków Czytak 4

Być może osoba z Twojego otoczenia, która nie czyta lub nie słucha książek, nie robi tego z wyboru, a z konieczności. Być może posiadanie Czytaka 4 i korzystanie z niego umożliwiłoby albo ułatwiło jej samodzielne odtwarzanie książek mówionych.
Jeśli tak, przekaż jej informacje o tym prostym w obsłudze czytniku audiobooków z fizyczną klawiaturą i dużymi przyciskami.
Jeśli jest to bliska Ci osoba, której pragniesz ułatwić, uprzyjemnić, uatrakcyjnić życie, pomóż jej zaopatrzyć się w Czytaka 4.
Przenośny odtwarzacz cyfrowych audiobooków CZYTAK 4 zakupicie:
•  w sklepie na stronie internetowej Czytaka
CZYTAK 4 – klawiatura tylko z cyframi


CZYTAK 4 – klawiatura z piktogramami i cyframi


lub
• za pośrednictwem infolinii Czytaka
tel.: 22 55 909 55 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00)
Serdecznie zapraszamy i życzymy dobrych chwil z Czytakiem i cyfrowymi książkami mówionymi.🥰